Grupa Cronimet

5000 pracowników, ponad 50 oddziałów na 4 kontynentach i ponad  1 000 000 ton złomu i rud metali, których wartość przekracza  3 mld euro to najważniejsze dane, które charakteryzują  Cronimet –  niekwestionowanego lidera branży recyclingu metali i handlu surowcami metalowymi.

Grupa Cronimet

Grupa Cronimet  powstała w 1980 w Niemczech.

Początkowo była to mała, rodzinna firma,  która handlowała złomem. Jednak  od samego początku  prowadziła swoją działalność w oparciu o własną misję, której najważniejszym założeniem było skoncentrowanie się na potrzebach  klientów i dostawców.

Z roku na rok firma rozrastała się, zdobywając kolejne rynki, kupowała istniejące firmy i zakładała oddziały w innych krajach Europy. W 1995 roku założyła pierwszą spółkę w Afryce (RPA), w 1997 roku – w USA, a w 1999 w Ameryce Południowej (Brazylia).

Rok 2001 to przełomowa data, która wyznacza nowy kierunek rozwoju.

W 2001 roku holding kupił 35% akcji armeńskiej kopalni. Stopniowo zwiększał swoje udziały i w 2004 miał ich już 51%. W wyniku tych działań jeszcze w tym samym roku  powstał  Cronimet Mining GmbH, który zajmuje się przemysłem wydobywczym.

W 2006 roku Günter Pilarsky (jeden z założycieli firmy)  w podziękowaniu za zasługi dla armeńskiej gospodarki został konsulem honorowym Armenii.  W tej chwili Cronimet Mining http://www.cronimet-mining.com/ ma własne kopalnie w Armenii i Afryce.

Polityka Cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dowiedz się więcej
MENU