Zmiany w Ochronie Środowiska – Aktualizacja

10.02.2020
  • BDO. PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ UMOŻLIWIAJĄCĄ PROWADZENIE EWIDENCJI ODPADÓW W PAPIEROWEJ WERSJI. Do 30 czerwca 2020 r. przedsiębiorcy będą mogli jeszcze prowadzić ewidencję odpadów na papierze – przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa. Nowela pozwala też na taką sprawozdawczość w przypadku awarii tzw. Bazy Danych Odpadowych.
  • Do marca 2020 r. należy wystąpić o nowe zezwolenia na gospodarowanie odpadami. Bez tych decyzji nie będzie można zbierać i przetwarzać odpadów!
  • Od 1 stycznia 2020 r. ma zostać wprowadzony elektroniczny system ewidencji odpadów oparty na dodatkowym module w bazie BDO (baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami ). Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy zorganizuje do końca roku szereg bezpłatnych szkoleń. Informacje dotyczące szkoleń można znaleźć m.in. w urzędach marszałkowskich.
  • Ukazało się Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów, które wchodzi w życie z dniem 17 grudnia 2019
  • Do 6 września 2019 r należy przekazać do WIOŚ „INFORMACJE UMOŻLIWIAJĄCE LOGOWANIE SIĘ DO WIZYJNEGO SYSTEMU KONTROLI MIEJSCA MAGAZYNOWANIA ODPADÓW”
  • W dniu 1 maja 2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów. W dotychczasowych wzorach ewidencji odpadów zostały usunięte m.in. pola z numerem regon  czy obowiązek przystawiania pieczątek firmowych.

Polityka Cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dowiedz się więcej
MENU